Haber

MASKİ yağmur suyu ızgaralarını temizliyor

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vilayet genelinde çok yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgara temizliklerini sürdürüyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı grupları tarafından 17 ilçede de ana arterlerde başlanan paklık çalışmalarına daha sonra da mahalle içlerinde bulunan sıkıntılı noktalarda devam edildi. Yapılan iş ile Kanalizasyon çizgisi ve yağmur suyu ızgaralarının iç kısımlarında katı atıklar ve yabancı unsurlardan oluşan tıkanıklıklar temizlenerek su birikintilerine karşı tedbir alındı. Ayrıyeten etrafta kirlilik oluşturacak unsurlar de gruplar tarafından toplandı. Vatandaşlarımızın yağışlı havalarda sokaklarda biriken yağmur sularından kaynaklı yaşayacağı mağduriyetin önüne geçildi.

Kanalizasyon Dairesi Lideri Mümin Deniz, “Yaklaşan kış döneminde yağışların çok olmasıyla yolların suyla kaplanması, vatandaşın geçiş sıkıntısı yaşaması ızgaraların içindeki çöplerden dolayı oluşuyor. Bunların temizlenip daha iyi bir şekilde işlemesinin sağlanması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatı ile tüm ekiplerimiz ile sahadayız. Vatandaşlarımızdan yağmur suyu ızgaralarını çöp olarak kullanmamaları konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu