Ekonomi

Kuveyt Türk’ten ihracata dijital destek

Kuveyt Türk, iştirak finansmanı alanında bir ilke imza atarak, İhracat Fiyatı Kabul Belgesi (İBKB) işlemlerinin artık fiziki şubeye gitmeden ‘internet şube’ üzerinden online olarak yapılabileceğini duyurdu. Daha önce sadece fiziki şubeler üzerinden yapılabilen İhracat Kıymetli Kabul Belgesi işlemleri artık internet şubesi üzerinden daha verimli, daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu hizmet sayesinde Kuveyt Türk müşterileri, fiziki şubenin yanı sıra internet şubesi üzerinden de İBKB’yi düzenleyip listeleyebilmekte ve süreçleri dijital olarak takip edebilmektedir.

İhracat Bedeli Kabul Belgesi (İBKB), ihracat bedellerinin yurda getirilmesini ve Bankalar aracılığıyla İhracat Genelgesinde belirtilen kur üzerinden Merkez Bankasına döviz satılmasını sağlayan belgedir. Firmalar ilgili hizmeti kullanırken TCMB tarafından belirlenen saatlerde TCMB tarafından ilan edilen kurlardan döviz satışı yapabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu