Haber

Konya ekipleri Hatay’ın altyapısını güçlendiriyor

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’daki depremzedelerin temel yaşam kaynağı olan suya erişimde mağduriyet yaşamaması için bozulan sınırları titiz çalışmayla restore ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOSKİ gruplarının HATSU ile koordineli hareket ederek su sıkıntısı yaşanan yerlerde mağduriyetlerin önüne geçtiğini belirterek, özverili çalışmalarından dolayı ekiplere teşekkür etti. Hatay’da birçok ilgili kurum ve kuruluşun depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için yoğun çaba sarf ettiğini kaydeden Önder Altay, “Konya Büyükşehir ekiplerimiz, birlik ve beraberliği tam anlamıyla idrak ettiğimiz deprem bölgelerinde canla başla görevlerini yürütüyorlar. devlet, sivil toplum ve ulus. Hatay’da şebekesini tamir ettiğimiz bölgelere su vermeye başladık. Su temin ettiğimiz bölgelerde de ekip sayımızı artırarak yerel arızalara müdahale ediyoruz.”

ANTAKYA’YI BESLEYEN ANA İLETİM HATLARI BYPAS EDİLDİ

Lider Altay, Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Çekmece Mahallesi ile Antakya ilçesine bağlı Serinyol Mahallesi’ndeki faya KOSKİ ekiplerinin müdahale ettiğini belirtti. Antakya ve çevresinin söndürülmesini gerçekleştirdiler. Ayrıca Serinyol’da 500’lük ana çelik borunun bypass işlemini de tamamladık. Konya’da kullandığımız ileri teknoloji su kayıp ve kaçak tespit cihazlarımızı Hatay’a getirerek zamandan da tasarruf ettik. Tüm ekip birleşti, başaracağız” dedi.

Su temin ve dağıtım tesislerinde elektrik sistemlerindeki aksaklıkları tespit eden Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, arızaları hızla gidererek suyun iletimini sağlıyor. Ayrıca ana iletim sınırlarındaki aksaklıklar, genel arızalar ve suyun şebekeye ulaşmasını engelleyen sorunlar ekiplerin müdahaleleri ile anında giderilmektedir. Elektriğe erişimin imkansız olduğu yerlerde fotovoltaik sistemleri devreye sokan KOSKİ ekipleri, su depolarında sağlıklı klorlama yapmak için güneş enerjisi panellerini de kullanıyor. Ayrıca sallamadan dolayı çalışmaz hale gelen vanalar gruplar tarafından gerçekleştirilen işlemlerle kullanılabilir hale getirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu