Ekonomi

Kontrolmatik’ten hisse geri alımı

Controlmatik, şirketin 6 Aralık 2022 tarihli kararıyla başlattığı hisse geri alım süreçleri kapsamında dün hisse geri alımı gerçekleştirdi.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre, Kontrolmatik hisse başı 146 TL – 152 TL (ağırlıklı ortalama 149,18 TL) fiyat aralığında 27.500 TL (27.500 Adet) nominal değere sahip. 23 Ocak 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da. değerli KONTR hisselerini geri aldı.

Açıklamada, 23.01.2023 itibari ile geri alınan payların söz konusu işlemle birlikte toplam itibari değerinin 340 bin 982 TL (340.982 adet) olduğu, bu payların sermaye yüzde 0,17049’a ulaştı.

Aralık ayında açıklandı

Son günlerde bazı borsa şirketlerinde hissedar satışları görülürken, Kontrolmatik’ten hisse geri alım programı hamlesi geldi.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirketin ihraç ettiği payların yüzde 4’üne tekabül eden 8 milyon TL nominal değerli azami 8 milyon adete kadar kendi paylarının geri alınmasına karar verildi. başkent.

Geri alım için ayrılacak fon, şirket kaynaklarından karşılanmak üzere en fazla 1 milyar TL olarak belirlenmiş olup, programa ilişkin olarak paylardaki fiyat hareketlerinin yatırımcılar üzerinde olumsuz etkilerinin yaratılabileceği gösterilmiştir. kısa vadede ve tüm hissedarların yatırımlarının değerinin korunması gerektiğini.

beydagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu