Haber

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Görme Engelli Vatandaşın İsteğini Yerine Getirdi

Isparta’da esnaf buluşmalarını sürdüren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, görme engelli vatandaşın sesli saat talebini anında yerine getirdi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmaları çerçevesinde Kunduracılar Sitesi esnafıyla buluştu. Esnaflarla karşılıklı istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilgili daire müdürlüklerine bazı taleplerin ivedilikle yerine getirilmesi talimatını verdi. Başdeğirmen, görme engelli vatandaşın konuşan saat talebini anında yerine getirdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf ve mahalle toplantıları gerçekleştirdiklerini ve bu toplantılar aracılığıyla vatandaşların istek ve tekliflerini aldıklarını belirterek, yapılabilecek hizmetlerin anında yerine getirildiğini kaydetti. Görme engelli bir vatandaşın konuşan saat talebine kayıtsız kalmayan Lider Başdeğirmen, toplantı sırasında kendisine getirilen saati vatandaşın bileğine taktı. Vatandaş, yerine getirilen talebi nedeniyle Önder Başdeğirmen’e de teşekkür etti. Yaklaşık 50 yıl ayakkabıcılık yaptığını ve 6 yıl önce görme yeteneğinin yüzde 95’ini kaybettiğini söyleyen vatandaş, “Mümkünse konuşan saat rica ediyorum” dedi. Her zaman engellilerin yanında olduklarını ve taleplerini karşılamak için çalışmalar yürüttüklerini belirten Lider Başdeğirmen, toplantı sırasında getirilen saati görme engelli vatandaşın da takıp keyifli günlerde kullanmasını diledi. Başdeğirmen, “Engellilerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bizim dönemimizden önce toplam 30 adet akülü tekerlekli sandalye dağıtılırken, çağımızda bu sayı 336’ya çıktı. Akülü tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık. , konuşan saatler, görme engelliler için bastonlar ve daha birçok ekipmanı evlerine dağıttık.” “Tuvaletlere uygun hale getiriyoruz. Bir vatandaş yatalaksa elektrikli yatak desteği sunuyoruz. Hatta evde sağlık hizmetleri kapsamında teyzemizin tırnaklarını bile kesiyoruz” dedi.

Kunduracılar Sitesi’nde bulunan Hasan Sadi Kahyaoğlu da Başkan Başdeğirmen’i sivil hayatından, İTSO döneminden ve Belediye Başkanlığından tanıdığını ve bu süreçte kendisiyle çalışma fırsatı bulduğunu belirtti. Kahyaoğlu, “Cumhurbaşkanımız kadar eğitim, kültür hayatına, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dokunan ikinci bir kişinin olduğunu düşünmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘gönül belediyeciliği’ derken, Önderlik muhtemelen bu alandaki özel isimlerden biridir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gönül belediyesi olmuştur.” ve bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti. -ISPARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu