Haber

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında gereksinim sahibi 5 engelli öğrenciye umut olacak bir kampanya başlattı. 30 Kasım’a kadar okullar ve vatandaşların topladığı mavi kapaklarla 5 engelli öğrenciye engelli aracı alınacak.

Sosyal sorumluluk alanında ortaya koyduğu çalışmalar ve farkındalık projeleri ile dikkat çeken İnegöl Belediyesi, yeni bir yeterlilik hareketinin startını verdi. 03 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle muhtaçlık sahibi 5 engelli öğrenciye engelli aracı alınması için kampanya başlatıldı.

BİR MAVİ KAPAK, BİR MEMNUN HAYAT

“Bir Mavi Kapak, Bir Mutlu Hayat” sloganıyla toplumsal medya üzerinden duyuruları yapılan kampanya kapsamında, 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar tüm okullar ve vatandaşların ellerinde bulundurdukları mavi kapakları İnegöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Münasebetler Müdürlüğüne teslim etmeleri davetinde bulunuldu. Bu mavi kapaklarla muhtaçlık sahibi 5 engelli öğrenci için 5 adet engelli aracı alınacak. Araçlar 02 Aralık Cuma günü düzenlenecek merasimle öğrencilere teslim edilecek.

TÜM VATANDAŞLARIMIZI DAYANAK VERMEYE DAVET EDİYORUM

Kampanyaya ait açıklama yapan Belediye Lideri Alper Taban, tüm vatandaşlara davette bulundu. İnegöl Belediyesi’nin bir yandan hizmet üretirken bir yandan da toplumsal faaliyetler manasında kente öncülük edecek tertipler düzenlediğini hatırlatan Lider Taban, “Özellikle makul gün ve haftalar kapsamında farkındalıklar oluşturmaya çaba ediyoruz. Mavi kapak konusunda daha evvel de pek çok tertip düzenledik. Tıpkı biçimde kentimizin farklı noktalarında mavi kapak toplama raketleri kurarak daima bir kampanya başlattık. Bugün de 03 Aralık Dünya Engelliler Günü özelinde öğrencilerimiz, vatandaşlarımız, esnaflarımız, kentimizde yaşayan tüm bireylerin katkısı ile 5 engelli öğrencimize engelli aracı almak ismine yeni bir kampanya düzenliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı dayanak vermeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu