Haber

Hatay’da Yağışlar Sonucu Ev ve Ahırlar Sular Altında Kaldı

Hatay’da son yağışlarla göle dönüşen Amik Ovası havzasında 20’ye yakın konut ve ahır sular altında kaldı.

Doğu Akdeniz’de son dönemde başlayan yağışlı hava etkisini hissettirmeye devam ediyor. Yağışlı havayla birlikte Asi Nehri’ni besleyen dere ve derelerde taşkınlar meydana geldi. Antakya ilçesinin havalimanı bölgesinde bulunan Aşağıyaba Mahallesi’nde yoğun yağış nedeniyle 20’ye yakın konut ve ahır sular altında kaldı. Göle dönüşen Amik Ovası’nda tarım arazileri zarar gördü. Buğday tarlalarında ördeklerin gezindiği görüldü. Öte yandan ekipler bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Mahallede 20’ye yakın hanenin sular altında kaldığını belirten Mustafa Kaplan, “Her yıl olduğu gibi evlerimiz sular altında. Devletimizin bu duruma bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz. Şu anda köyümüzde 15-20’ye yakın ev var. 20’ye yakın evimiz sular altında.” “Yakındaki ahır sular altında” dedi.

Hasan Karakaya, son günlerde yaşanan yoğun yağış nedeniyle 3 kilometre mesafedeki derenin taşarak evlerini sular altında bıraktığını belirterek, “Evlerimiz su altında. Yağmur 4-5 gündür etkili oluyor. Artık yağmur kesildi. Dere 3 kilometre aşağıdaydı ama buraya kadar geldi. Artık her yer sular altında.” verilmiş. -HATAY

bahcelievlerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu