Ekonomi

Gün Ortası Hisse Senedi Performansı: PepsiCo ve JetBlue’da Düşüş; General Motors, Danaher ve UPS’te Kazanç

Investing.com — Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başlıca hisse senedi endeksleri, büyük teknoloji şirketlerinin haftanın ilerleyen günlerinde yapacakları finansal performans açıklamaları beklentisiyle Salı günü artış gösterdi.

İşte bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde erken saatlerde gerçekleşen en önemli hisse senedi işlemlerinden bazıları:

Counterpoint Research’e göre Çin’deki iPhone satışlarının Mart çeyreğinde %19 oranında azaldığını gösteren raporlara rağmenApple (NASDAQ:AAPL) hisseleri %0,3 oranında yükseldi. Bu, 2020’de Covid pandemisinin başlamasından bu yana bölgedeki en düşük satış rakamlarını temsil ediyor.

Amazon (NASDAQ:AMZN) hisseleri, online perakende şirketinin Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir market teslimat üyeliğini tanıtmasının ardından %0,5 oranında artış gösterdi. Bu hizmet, Prime programının üyeleri ve gıda alımları için devlet yardımı alan bireyler tarafından kullanılabilir.

General Motors (GM) hisseleri, otomotiv şirketinin 2024 yılında güçlü bir ilk çeyrek geçirdiğini açıklamasının ardından %4,3 oranında arttı; kâr ve gelir tahminleri aştı ve şirket tüm yıl için kâr tahminlerini geliştirdi.

PepsiCo (NASDAQ:PEP) hisseleri, içecek şirketinin çeyrek için kazanç ve gelir tahminlerini aşmasına rağmen %2,25 oranında geriledi. Bu durum, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satış hacimlerini etkileyen bazı Quaker Foods tahılları ve atıştırmalık barlarının geri çağrılmasına rağmen gerçekleşti.

United Parcel Service (UPS) hisseleri, nakliye şirketinin beklenenden daha yüksek bir ilk çeyrek karı bildirmesinin ardından %2,4 oranında arttı. Bu kısmen, küçük paket teslimat hizmetlerine olan talebin azalmasının etkisini hafifletmeye yardımcı olan maliyet azaltma önlemlerinden kaynaklandı.

JetBlue (JBLU) hisseleri, ekonomik havayolu şirketinin 2024 yılı için gelir görünümünü düşürmesinin ardından %17 oranında değer kaybetti. Şirket ayrıca ikinci çeyrek gelirlerinde bir önceki yıla kıyasla %10,5’e varan bir düşüş beklediğini belirtti.

Spotify (SPOT) hisseleri, müzik akış hizmetinin brüt kârının ilk kez tek bir çeyrekte bir milyar Euro’yu aştığını bildirmesinin ardından %15 oranında yükseldi. Bu durum, aylık aktif kullanıcı sayısının beklenenden düşük olmasına rağmen gerçekleşti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Affirm (AFRM) hisseleri, finansal teknoloji kredi şirketinin elektif tıbbi hizmetler için taksit ödemeli krediler sunmaya başlaması ve birincil çevrimiçi perakende pazarının ötesine önemli ölçüde genişlemesiyle %2 oranında arttı.

Cadence Design (CDNS) hisseleri, yarı iletken tasarım yazılımı şirketinin finansal analistlerin beklentilerinin altında kalan ikinci çeyrek geliri tahmin etmesinin ardından %2,3 düştü.

Roblox (RBLX) hisseleri, JPMorgan (NYSE:JPM)’ın online oyun platformu için notunu ‘nötr’den ‘overweight’e çevirmesinin ardından %5 arttı. Banka, platformdan elde edilen kazancın artması için önemli fırsatlar olduğunu belirtti.

Nucor (NUE) hisseleri, çelik üreticisinin 2024’ün ilk çeyreği için hayal kırıklığı yaratan karlar bildirmesinin ve ikinci çeyrek için kazançlarda bir azalma öngörmesinin ardından %7 oranında düştü.

MSCI (MSCI) hisseleri, şirketin gelir ve kazançlarının finansal analistlerin beklentilerinin altında kalmasının ardından bir yılın en büyük düşüşü olan %13 oranında geriledi.

Sherwin-Williams (SHW) hisseleri, şirketin tatmin edici olmayan finansal sonuçlar ve gelecekteki kazanç projeksiyonlarını açıklamasının ardından %3,5 oranında düşüş gösterdi.

Kimberly-Clark (KMB) hisseleri, tüketim malları şirketinin güçlü organik satış büyümesi göstererek konsensüs tahminlerinin önemli ölçüde üzerinde ilk çeyrek hisse başına kazanç ve gelir bildirmesinin ardından %5 oranında yükseldi.

Danaher (DHR) hisseleri, şirketin sipariş hacmindeki artış nedeniyle beklenenden daha iyi satış ve kazanç bildirmesinin ardından %7 oranında yükseldi.

Louis Juricic tarafından yapılan ek haber

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu