Yaşam

Gülsün Karamustafa’nın eseri Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda sergilenecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) koordinatörlüğünde düzenlenen Venedik Bienali Uluslararası Sanat Standı Türkiye Pavyonu bu yıl, Gülsün Karamustafa’nın site için özel olarak ürettiği ‘İçi Boş ve Kırık: Dünyanın Durumu’ başlıklı yerleştirmesine ev sahipliği yapacak. .

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı himayesinde, Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla 20 Nisan – 24 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Venedik Bienali 60. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Turizm A.Ş., Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğu ve havayolu ortaklığı, SAHA Derneği’nin yapım ve yayın desteğiyle gerçekleştirilmektedir. yürütülüyor.

Gülsün Karamustafa, 50 yılı aşkın süredir sanatla ilgilenerek göç, hafıza, aidiyet ve kültürel kimlikler gibi toplumsal sorunlara odaklanıyor. Sanatçının Venedik Bienali için çalıştığı yeni çalışması, dünyanın savaşlar, afetler, doğa ve çevre sorunları gibi zorluklarla karşı karşıya kalması sonucunda ortaya çıkan acıları, kaybedilen maliyetleri ve zayıflayan insan çıkarlarını konu alıyor. Bu çalışmasında Karamustafa, gündelik nesneler üzerinden yeni anlamlar yaratma geleneğini sürdürmekte ve olayların geride bıraktığı boşlukların, boşlukların, kırılmaların izlerini farklı nesneler üzerinden aktarmayı amaçlamaktadır. Standdaki yerleştirmeyle dünyayı “bir savaş alanı” ve “sürekli değişen bir zemin” olarak tasvir eden sanatçı, bazı eserlerinde kadim inanışlara ve insanlar arasında süregelen çatışmalara gönderme yapıyor.

Gülsün Karamustafa’nın yer alacağı Türkiye Pavyonu, dünyaca ünlü sanat dergisi Frieze’nin editörleri tarafından Ocak 2024’te yılın en çok beklenen stantları arasında gösterildi.

(KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

haberyesilova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu