Ekonomi

Gimme Credit, Macy’s’in notunu ‘minimum düşüş potansiyeli ile’ underperform olarak korudu

Salı günü, kurumsal tahvil analizinde uzmanlaşmış şirket Gimme Credit, Macy’s (M) için Underperform notu vermeye devam etti. Gimme Credit, perakende şirketinin yaz dönemine hazırlanırken iyileşme gösterdiğini ve artan indirimlerin envanter durumunun iyileşmesine yol açtığını bildirdi.

Analiz şirketi, Macy’s’in Go-Forward mağazalarının ve First 50 lokasyonlarının, perakendecinin 2025 mali yılına kadar karşılaştırılabilir mağaza satışlarında düşük tek haneli büyüme ve düzeltilmiş FAVÖK’te orta tek haneli büyümeye ulaşma hedefine uygun satış sonuçları gösterdiğini gözlemliyor.

Ayrıca Gimme Credit, 2024 mali yılının Macy’s için bir değişim ve yatırım dönemi olarak görüldüğünü belirtiyor. Perakendeci şu anda, iyi performans göstermeyen 150 mağazanın kapatılmasını içeren Bold New Chapter stratejisini uygulama sürecinde.

Gimme Credit, “İlk göstergeler (İlk 50 lokasyon) yönetimin yeni stratejilerinin etkili olabileceğini gösteriyor” diyor. Bununla birlikte, bu olumlu eğilimlere rağmen, Macy’s’in şu anda yönetim kurulunda iki koltuk işgal eden ve perakendecinin potansiyel bir satın alımını öneren aktivist yatırımcı grubu Arkhouse Management’ın baskısı gibi zorluklarla karşı karşıya olduğu konusunda da uyarıyorlar.

Analiz şirketi, “Macy’s’in projeksiyonları, tüketici harcamalarının yılın geri kalanında kısıtlı kalmaya devam edeceğini varsayıyor” diye ekliyor. Başlıca endişemiz, ABD ekonomisinin beklenenden daha sert bir gerileme yaşama tehlikesidir ki bu da perakendecinin satışları artırma ve kar marjlarını iyileştirme çabalarını muhtemelen erteleyecektir.” 2029 yılında vadesi dolacak olan %5,875’lik kıdemli tahvillerin getirisi %6,6’dır. Minimum aşağı yönlü risk ile Düşük Performans notunun korunmasını öneriyoruz.”

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından kontrol edilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu