Haber

FIFA’dan Açıklama: Gökkuşağı Bayraklarına İzin Verilecek

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda ‘gökkuşağı’ sembollü bayrak, tişört yahut gibisi simgeler taşıyanların polisler tarafından durdurulması hatta kimilerinin gözaltına alınmıştı sonrasında başlayan tartışmalar sonucunu verdi. FIFA, bugün itibariyle Dünya Kupası’nda gökkuşağı sembolü taşıyan kimsenin polis tarafından durdurulmayacağı konusunda teminat verdi. 

Dünya Kupası’nda futbol kadar konuşuldu

Tüm heyecanı ile devam eden Katar 2022 Dünya Kupası’na damga vuran hususlardan biri de gökkuşağı desenli semboller taşıyan şahısların stadyumlara alınmaması hatta kimilerinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmaları olmuştu.

Grant Wahl, gökkuşağı ve futbol topu desenli tişörtü yüzünden gözaltına alındı

Geçtiğimiz günlerde Dünya Kupası’nı yerinden takip eden ABD’li gazeteci Grant Wahl, gökkuşağı ve futbol topu desenli tişörtü yüzünden güvenlik vazifelileri tarafından gözaltına alındığını açıklamış, bu yaptırım büyük ses getirmişti.  Wahl, güvenlik vazifelileri tarafından 25 dakika gözaltında tutulduğunu ve olayı tweet attığı için telefonunun zorla elinden alındığını belirtmişti.

FIFA garanti verdi

Yaşanan olaylar sonrasında FIFA tarafından bu mevzu hakkında bir açıklama geldi. FIFA, bugün itibariyle Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nda gökkuşağı bayraklarının stada alınacağı, bu sembolleri taşıyan bireylerin de hiçbir güvenlik gücü tarafından durdurulmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu