Haber

Enkaz çalışmaları bu şartlar altında yapılıyor! İşte canlı yayındaki en çarpıcı örnek

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma neden oldu. Depremde binlerce insan öldü. Enkaz altında kalan vatandaşlar için zor şartlar altında arama kurtarma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

GECE IŞIK OLMADAN ÇALIŞMALAR DEVAM EDER

Arama kurtarma çalışmalarının ne kadar zor yürütüldüğü canlı yayına yansıdı. Gazeteciler Mehmet Akif Ersoy ve Zülfikar Ali Aydın, Hatay’daki çalışmalarının durumunu göstermek için yayına kurulan ışıkları söndürdü, ekran karardı. Gece saatlerinde ışıksız halde çalışmaların devam ettiğini gösteren görüntü sosyal medyada olay oldu.

60 BİNDEN FAZLA İŞÇİ GÖREVİ YAPIYOR

Bölgede AFAD, PAK, Jandarma, DAK, Milli Savunma Bakanlığı, UMKE, itfaiye, Milli Eğitim Bakanlığı, STK’lar ve gönüllüler, güvenlik, yerel destek ve uluslararası arama kurtarma ekiplerinden toplam 59.971 işçi görev yapıyor.

Diğer ülkelerden de 3 bin 251 işçi yardım için afet bölgesine gönderildi. Ekskavatör, traktör, vinç, dozer, kamyon, su kamyonu, treyler, greyder, vidanjör vb. iş makineleri dahil toplam 4.746 adet araç sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu