Haber

Edirne’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Edirne’de Vali Kürşat Kırbıyık başkanlığında “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Valilikte düzenlenen toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28’inci Milletvekili Seçimi öncesi ve sonrasında alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Toplantıda seçim takvimi, seçmen kütüklerinin ilanı, seçim sürecine ilişkin seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler ele alınırken, tüm kurumların seçim sürecinde gerekli önlemleri alması, seçimle ilgili bilgilendirme yapılması gibi konular görüşüldü. Eksiklikler varsa ilgili makamlarca seçim süreciyle ilgili vatandaşlara gerekli bilgilendirmenin yapılması ele alındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırbıyık, seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek, seçimlerin barış ve güven ortamında gerçekleşmesi için her türlü tedbirin alınacağını bildirdi.

Seçime katılan tüm siyasi partilerin YSK kararları ve seçim mevzuatında belirlenen kurallar çerçevesinde hareket etmelerini isteyen Kırbıyık, seçim sürecini her zaman olduğu gibi il genelinde sorunsuz tamamlayacaklarını belirterek, Edirne halkının duyarlılığı ile.

Toplantıya Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, İl Jandarma Komutanı Albay Suat Dönmez, Jandarma Asayiş Şube Müdürü Albay Şahin Özköse ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu