Ekonomi

Diyarbakır’da Deprem Nedeniyle Tatlı Tüketimi Azaldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler birçok bölgede olumsuz durumlara yol açarken, depremden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da geçen yıl ramazan ayında 50 tona yaklaşan tatlı tüketimi, bu yıl 35 tona geriledi. deprem.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da can ve mal kaybının yanı sıra ekonomik çalkantı da yaşandı. Geçen yıl kentte “kayıtlı” kadayıf başta olmak üzere 50 tondan fazla tatlı tüketildi. Diyarbakır Lokantacılar Kebapçılar ve Şekerciler Odası (DİLTO) Başkanı Haşim Elkaan, Ramazan ayında meydana gelen deprem nedeniyle bu yıl bu sayının 35 tona düştüğünü söyledi.

Esnafın ve Diyarbakırlıların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Elkaan, geçen yıl 50 tona yakın tatlı tüketimi olduğunu hatırlatarak, Diyarbakır’ın da depremden etkilendiğini, vatandaşların da büyük zarar gördüğünü söyledi. yaşanan ağrıdan dolayı gidip tatlı alma ihtiyacı hissetmemek.

Elkaan, geçen yıl ve bu yıl deprem ve ardından gelen ramazan ayı nedeniyle 50 tondan 30-35 tona kadar düşüş yaşandığını söyledi. “Bu yıl 30-35 ton tüketildi. Bu tüketim derken sadece yerli demeyelim. Otobüslere bakın uçaklara bakın herkesin elinde mutlaka 1-2 kilo şeker var.” söz konusu. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu