Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Liberal anayasa ile demokrasimizi güçlendireceğiz

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Beştepe’ye giderek açılış töreninde devlet başkanları ve başbakanlar başta olmak üzere çok sayıda konuğu ağırladı. Tüm konuklarını selamlayarak salona giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından açıklamalarda bulundu.

“DEMOKRASİMİZİ DARBE ÜRÜNÜ OLAN MEVCUT ANAYASADAN KURTARACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa mesajı dikkat çekti. Yeni anayasa ile demokrasiyi güçlendireceklerini belirten Erdoğan, “Demokrasimizi darbelerin ürünü olan mevcut anayasadan kurtararak özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasa ile güçlendireceğiz. Ülkemizi yatırımlarla büyütmeye devam edeceğiz.” , istihdam, üretim ve cari fazla” diyen “Diplomasimizin etki alanını genişleterek bunu yapacağız. Türkiye’nin çıkarlarını savunmak konusunda artık daha güçlüyüz.” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİMİZİN VARLIĞINI HER YERDE KORUYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki 5 yıl boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve şerefini korumak, itibarını yükseltmek için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Devletimizin varlığını ve milletimizin egemenliğini korumayı taahhüt ediyoruz.” Her zeminde Çaba bizim, Allah’ın sadık olduğuna inanarak bugünden Türkiye’ye 21. Yüzyılın inşası için Bismillah diyoruz.Bu akşam yeni kabinemizi açıklayarak yola çıkıyoruz.

“MİLLİ İRADENİN ÜZERİNDEKİ GÖLGE KALDI”

14 Mayıs ve 28 Mayıs oy Sonuçların birçok anlamı vardır. Milletimiz bize çalışmaya devam dedi. Hizmet ve eserler üretmeye devam etti. Milli iradeye gölge düşürmedi, manda ve koruma tekliflerini reddetti. Çalışma ve hizmet siyaseti popülizme galip geldi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu