Haber

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: İngiltere, Çinli Şirketlerin Meşru Hak ve Menfaatlerine Saygı Göstermeli

BEİJİNG, 18 Kasım (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning Cuma günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin Çinli şirketlerin legal hak ve menfaatlerine hürmet göstermesi ve dünyanın dört bir yanından işletmeler için adil, adaletli ve ayrımcılık yapılmayan bir iş ortamı sağlaması gerektiğini belirtti.

İngiliz hükümeti hafta başında, Çinli bir şirketin ülkenin en büyük mikroçip fabrikasını satın almasını ulusal güvenlik açısından risk olarak nitelendirerek engelledi.

Mao günlük basın toplantısında bahisle ilgili soru üzerine, İngiliz tarafının, Çinli bir şirketin İngiltere’deki normal yatırım ortaklığına doğrudan müdahale etmek için ulusal güvenlik kavramını gereksiz zorladığını ve devletin gücünü kötüye kullandığını söyledi.

Sözcü, bunun ilgili şirketin yasal hak ve menfaati ile İngiltere’nin uzun müddettir savunucusu olduğunu sav ettiği piyasa iktisadı unsurları ve milletlerarası ticaret kurallarını ihlal ettiğini söz etti.

Mao, “İngiltere’nin bu davranışına kesinlikle karşı çıkıyor ve İngiltere’yi Çinli şirketlerin meşru hak ve menfaatlerine saygı göstermeye, ayrıca adil, adaletli ve ayrımcılık yapılmayan bir iş ortamı sağlamaya çağırıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu