Haber

Bursa değerleriyle Umman’da tanıtıldı

BURSA (İGFA) – Bursa’nın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için kentin tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin en uygun şekilde tanıtılmasını amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında da boy göstermeye devam ediyor. uluslararası olaylar

Turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla iş birliği içinde 2018 yılından bu yana dünyanın 20 farklı ülkesinde düzenlenen uluslararası turizm fuarlarına katılan Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür, Turizm ve Tanıtma Derneği’nin düzenlemeleriyle 16 farklı ülkede Bursa tanıtım programları düzenledi. Bursalı turizmcileri yabancı turizmcilerle buluşturan, ikili görüşmeler sunan, birinci sınıf gastronomi festivaliyle Bursa mutfağını öne çıkaran Büyükşehir Belediyesi, gotobursa uygulamasıyla şehrin fiyatlarını dijital dünyada en uygun şekilde tanıtıyor.

Son olarak Umman’ın başkenti Maskat da Bursa’nın uluslararası tanıtım faaliyetlerine eklendi. Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği, T.C. Maskat Büyükelçiliği, TÜRSAB Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği, Bursa Sağlık Turizmi girişimleriyle Muscat Crowne Plaza Otel’de Bursa Tanıtımı Derneği, Salam Air ve turizm departmanının paydaşları. Günler düzenlendi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kültür Turizm Tanıtma Birliği Başkanı Alinur Aktaş, Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Meclis Üyesi Tekin Rama, Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan ve Türkiye Cumhuriyeti Maskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu’nun katıldığı programa Bursa turizm acenteleri, otel işletmecileri ve sağlık çalışanları katıldı. turizm profesyonelleri İki şirketten oluşan 18 farklı şirket, faaliyet alanlarına ilişkin ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Bursa heyetinin davetlisi olarak programa katılan Umman’dan 63 farklı turizm firmasından 97 turizm profesyoneli Bursa’nın turizm varlıklarını yakından tanıma fırsatı buldu. Bursa ile Umman’ın ortasında turizm ağını güçlendirmek ve Bursa’yı destinasyon kabul eden Ummanlı turizmcilerin Bursa’yı daha yakından tanıması için düzenlenen etkinlikte konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın sağlık doğası, denizi, gölleri ve pınarları gibi doğal güzelliklerinin yanı sıra turizme de önem vermektedir. için değerli bir potansiyele sahip olduğunu da hatırlattı.

Klasik belediyecilik anlayışının çok gerisinde kaldığına değinen Önder Aktaş, “Altyapı, yollar, temizlik bunlar belediyenin rutini. Bursa’mızda tarımdan sanayiye katma değerli üretimi nasıl sağlayabiliriz? Bursa’nın turizm gelirlerini nasıl daha fazla artırabiliriz? Hangi destinasyonlardan turist çekiyoruz? Bahis yapmaya başlıyoruz. Bursa’mızı tüm dünyaya tanıtıyoruz. Bursamız turizmden daha çok pay alsın istiyoruz. Arap coğrafyası Bursa için esasen değerli bir destinasyondur. Umman’da da Bursa’mızı tanıttık. Bu etkinliğe katkılarından ve keyifli ev sahipliğinden dolayı Büyükelçimiz Muhammet Hekimoğlu’na ve etkinliğimize katılan Bursa ve Umman turizmcilerine teşekkür ederim. Bu etkinliğin her iki ülkenin turizm sektörüne hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Türkiye’nin Maskat Büyükelçisi Muhammet Hekimoğlu, Bursa’nın tam anlamıyla bir turizm cenneti olduğunu hatırlatarak, Umman’dan gelen turistlerin Bursa’ya özel bir hassasiyet göstermesini beklediklerini kaydetti.
Konuşmaların ardından Bursa ve Umman turizm heyetleri ikili görüşmelerde bir araya gelerek Bursa’ya sunulabilecek hizmetler hakkında detaylı bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu