Haber

Birleşik Emekliler Sendikası: 16,2 milyonu bölemeyeceksiniz!

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Birleşik Emekliler Birliği Organizasyon Sekreteri Taner Günerbüyük, önceki gün yapılan kabine toplantısında şunları söyledi; Personel ve Bagkur emeklileri için yüzde 5’lik bir artışın uygun olduğunu ve asgari emekli maaşı 10 bin TL’nin yapıldığını hatırlatarak, “Emekliler için uygun gördüğünüz% 42.6’sı artışın yarısı olduğunu söyledik. (%85) sarayınızın günlük masraflarını karşılıyorsunuz.”Sarayda yediklerimizin yarısını siz yiyeceksiniz” dedi.

“Burada görev biz emeklilere düşüyor, şimdi sıra bizde” diyen Günerbüyük, şöyle devam etti: “Bu artışı bize layık görenlere ders vermenin zamanı geldi. Bu düşük artışın verilmesinin nedenlerinden biri de şu: Kimse bizi deviremez, emekliler bize oy vermeye devam ediyor. Yüzde 5 zam verirken hiçbir ayrım yapmıyorlar.” Bunu yaptılar mı? “Bize oy verenlere daha fazla zam yapalım” dediler mi? Söylemediler. Biz emeklileri yoksulluk ve açlıkta eşitlediler. Biz emekliler olarak diyoruz ki, yüzde 5’lik zamla bizi eşitleyenlere, içimizdeki çeşitli partilere (AKP, MHP, “İYİ, CHP, SP, DEM olarak) oy veren emeklilere karşı, eğer sorunumuz ortaksa, biz emekliyiz” diyoruz. Çözümün ortak olduğunu söylüyoruz, eğer sorun emeklilerdeyse çözüm emeklilerde olacaktır” dedi.

Örgütsüzlükten dolayı yoksullaştıklarını iddia eden Günerbüyük, “Bunun yolu, birbirimize zarar verip aşağılamak değil, örgütlenip sendika olmak, emeklileri oyalamak değil, ipotek koymak değil” dedi. emekli örgütünde değil, Bileşik Emekliler Sendikası’nda mücadele etmek. Bizim sendikamız miras değil, bir konfederasyonun ya da bir siyasi partinin arka bahçesidir.” Sendikamızda örgütlenecek, temsilcilikler ve şubeler kuracak, üye katılımını sağlayacak, tüm emeklilerin yüzde 1’ini üye yapacak, emeklilerin ekonomik ve sosyal haklarının alınması ve maaş artışlarının artırılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile toplu sözleşme masasına oturacağız. Ekmeği sofralarına koyacağız, biz de sokak gücümüzle bunu destekleyeceğiz. ” söz konusu.

Açıklamalarında siyasi iktidara seslenen Taner Günerbüyük, “Siz kendinize iyi maaş verin, destekçilerinize vergi affı, özel hastanelere hasta garantisi, havalimanlarına yolcu garantisi, köprülere araç garantisi, emeklilere de hayat garantisi istiyoruz. Birlik olmazsak hiçbir şeyiz, birlik olursak her şeyiz, “Güçlüyüz, güçlüyüz” dedi.

haberegirdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu