Ekonomi

Belediyeden Oltu’ya çuval fabrikası!

ERZURUM (İGFA) – Lider Sekmen, şu değerlendirmelerde bulundu: “Oltu’da üretimine devam edilen Çuval Fabrikamızda son rötuşlar yapılıyor. İlçemizde 22 bin metrekare açık, 8 bin 500 metrekare kapalı alanda inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Fabrikamız üretim atölyeleri, işçi odaları, ofis, yemekhane, mescit, mutfak ve diğer sosyal donatı alanlarından oluşmaktadır. A ve B blok olarak tasarlanan fabrika, sınıfının en sorunsuz üretim kapasitesine sahip olacak bir anlayışla tasarlandı. Oltu Çuval Fabrikamız ilçemize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

“İSTİHDAM İÇİN SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yıldır kent istihdamına değerli kazanımlar sağlayan çalışmalarına da dikkat çekti: çabalar. Kaybolmaya yüz tutmuş meslekler için kurduğumuz atölyelerde gençlerimiz istihdam ediliyor. Bakırcılık, demircilik, dericilik, ayakkabıcılık, tezgâhcılık ve hatta dokumacılık alanlarında çok değerli işlere imza attık. Şimdi hedefimiz güçlü başkentleri Erzurum’a kazandırmak. Bu bahiste Avrupa’daki iş insanlarıyla iletişim halindeyiz. Ulusal markaların yetkilileri ile yakın görüşmeler içindeyiz. Başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede tüketilen dokuma ürünlerini Erzurum’da üretmek için de özel bir çabamız var. İnşallah bu alandaki çalışmalarımız meyvelerini verecektir. Bu çalışmalarımız sayesinde yaklaşık 5 bin hemşehrimize umut ışığı olduk, olmaya da devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu