Haber

Balıkesir’de ‘Duman’ operasyonu: Kaçak tütün ve dolu tüpler ele geçirildi

Balıkesir’de jandarma ekipleri, tütün ürünleri kaçakçılığını önlemek amacıyla il genelinde 309 personelin katılımıyla ‘Duman’ operasyonu gerçekleştirdi. Duman operasyonunda çok sayıda kaçak tütün ve dolu tüp ele geçirilirken, şüpheli 12 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il genelinde tütün ürünleri kaçakçılığının önlenmesi, genel sağlığın korunması, suçların azaltılması ve önlenmesi amacıyla 93 Ekip, 309 personel ve 2 Çay ve Tütün Tespit Köpeğinin katılımıyla ‘Duman’ Uygulaması gerçekleştirdi. ve suçluları yakalayın. Jandarma ekipleri başvuru sırasında 2 bin 932 kişinin kimliğini kontrol ederken, çeşitli suçlardan aranan ve kaçak tütün satan 12 şüpheli kişi gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, kaçak sigara fabrikaları başta olmak üzere makaron ve tütün ürünlerinin depolandığı ve satışa sunulduğu 132 işyerinde denetim yaparken, 3 işyeri ve 2 araçta yapılan arama faaliyeti sonucunda; 13 kilo kıyılmış kaçak tütün, 24 bin 250 adet kaçak tütün dolu tüp, 1 adet otomatik sigara dolum makinası, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 19 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.

Olaylara karışan şüpheli kişiler hakkında adli ve idari işlemlerin başlatıldığı öğrenildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu