Haber

Atakey sürdürülebilir tarım standartlarında zirveye çıktı

ATAKEY SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM STANDARTLARINDA ZİRVEYE ULAŞTI

 

TFI TAB Beslenme Yatırımları çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük patates işleyicilerinden biri olan Atakey, sürdürülebilir tarım standartlarında zirveye ulaşarak uluslararası geçerliliği olan FSA standardı ile en yüksek puanı elde etti. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle harekete geçen Atakey, Konya ilinde yürüttüğü tarımsal faaliyetlerini belgelendirerek kontrol sürecinde en üst seviye olan “Altın” sertifikayı almaya hak kazandı.

 

TFI TAB Beslenme Yatırımları çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük patates işleyicilerinden Atakey, Çiftlik Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi (FSA) standardına uygun olarak yürüttüğü tohumluk patates yetiştiriciliği faaliyetlerinde en yüksek kaliteyi yakaladı. Uluslararası geçerliliğe sahiptir ve SAI (Sürdürülebilir Tarım Girişimi) platformu tarafından yayınlanmaktadır. puanı aldı.

 

FSA standardı, sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik eden çevresel, ekonomik ve sosyal etkileri değerlendiren bir sivil toplum kuruluşu olan SAI tarafından geliştirilen uluslararası bir sürdürülebilir tarım standardı olarak öne çıkıyor. FSA kontrolünde kurumların sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımları ve saha faaliyetleri kapsamlı bir şekilde denetleniyor. Bitki ekipmanlarının seçimi, toprak yönetimi, besin yönetimi, bitki koruma ürünlerinin seçimi ve uygulanması, su yönetimi, biyolojik çeşitliliğin korunması, emisyon hesaplamaları ve uygun çalışma koşullarının sağlanması ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Atakey, Konya ilinde yürüttüğü tarımsal faaliyetlerini tüm bu standartlara uygun olarak belgelendirerek kontrol sürecinde en üst seviye olan “Altın” sertifikasını almaya hak kazandı.

 

“Altın” Belge Atakey’nin Sürdürülebilirlik Odaklı Yaklaşımını Taçlandırdı

 

TFI TAB Beslenme Yatırımları’nın ekosistem şirketlerinden Atakey, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefinin bir modülü olan sürdürülebilir tarımda değerli başarılara imza atmaya devam ediyor; Atakey’nin FSA sürdürülebilir tarım standardına uyumu, çevresel etkileri en aza indirme ve toplumsal fayda sağlama çabalarının bir göstergesi olarak görülüyor. Atakey’nin başarısı, sürdürülebilir tarımın önemini vurgulayarak sektöre örnek olurken, gelecek nesiller için daha sürdürülebilir bir tarım modeline dönüşmenin önemini de vurguluyor. 3 yıl geçerli olan “Altın” belge, Atakey’nin sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımını taçlandırıyor ve şirketin gelecekte de çevresel ve sosyal etkilerini en aza indirme kararlılığını sürdürdüğünü ortaya koyuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cilimlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu