Haber

Aldığı çalgı eğitimi ile psikolojik sorunlarının üstesinden geldi.

Aldığı çalgı eğitimi ile psikolojik sorunlarının üstesinden geldi.

Öğrenci Selma Candemir:

“Bir ay içerisinde ciddi değişimler yaşadım”

“Öğrenmenin yaşı yok, hele böyle güzel bir fırsat varken”

“Halk Eğitimi gerçekten değerli bir okul”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de yaşayan Selma Candemir, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı saz eğitimiyle psikolojik sorunlarının üstesinden geldiğini belirtti.

Eskişehir’de yaşayan 2 çocuk annesi Selma Candemir, özel hayatında yaşadığı zorluklar nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar yaşadı. Tedavi için psikologlara giden Candemir, ağır ilaçlar almaya başladı. Uyuşturucu ve tedavilerin etkisiyle iyice yorulan Selma Candemir soluğu Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi’nde aldı. Yıllar önce oğluna aldığı enstrümanı çalmayı öğrenen Candemir adeta yeniden doğdu. Merkeze ilk geldiğinde kaliteli bir eğitim almayı beklemediğini belirten Selma Candemir’in bu algısı zamanla yıkıldı. Kendisine verilen ağır ilaçların hiçbirini kullanmamasına rağmen kendisini çok iyi hissettiğini kaydeden Candemir, bu durumunu Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi’ndeki sanata ve sosyal çevreye borçlu olduğunu söyledi.

“Bütün arkadaşlarımı merkeze davet ediyorum”

Geçmişinden ve yaşadığı sıkıntılardan bahseden Selma Candemir, “Uzun süre özel sektörde çalıştım. Şimdi ise daha çok part-time işlerde çalışıyorum ve günümün çoğunu kendime değerlendiriyorum. İnanın çok mutluyum. bu kadar ciddiye alınacağımızı ve ilgileneceğimizi düşünmemiştik.her şeyi sıfırdan adım adım öğretiyor.arkadaşlarımızla yaş ortalamamız yakın olduğu için uyumumuz çok güzel.hocamızla birebir. Bu kurumun adının bu kadar duyulmamış olması ve benim şimdiye kadar fark etmemiş olmam gerçekten üzücü.Şuan herkese söylüyorum bütün arkadaşlarımı davet ediyorum buraya geldim iyi ki buraya kayıt oldum .Türküleri çok severim çocukluğumdan beri çok hevesim vardı.Fazla vaktim olmadı fırsatım olmadı ama çocuklarıma yön vermeye çalıştım mesela elimdeki bağlamayı oğluma aldım 15 sene önce ama 1-2 dersten sonra pes etti benim için adettendir diğer sebep derinlerde yatmaktadır eps var son f de Son yıllarda ailemizdeki bazı olaylardan dolayı bazı sağlık sorunları yaşamaya başladım. Gittiğim doktorlar da ağır ilaçlar önerdiler. Bu ilaçları kullanmayı reddettim ve kendimi iyi hissettirecek bir şeyle meşgul olmak istedim. Gerçekten de bir ay içinde bende önemli değişiklikler oldu” dedi.

“Hiç ilaç kullanmamama rağmen hayatım daha sakin ve düzenli”

Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı eğitimden bahseden Candemir, merkezdeki sanat ve sosyal ortamın kendisine iyi geldiğini belirtti. İlaç kullanmamasına rağmen çok iyi hissettiğini söyleyen Selma Candemir, “Hiç ilaç kullanmamış olmama rağmen hayatım daha sakin ve düzenli hale geldi. Uykum daha kaliteli olmaya başladı. Bana iyi geldi.” çok iyi ve bu yolda devam edeceğimi düşünüyorum.Sağlıklı olduğum sürece gelmeye devam edeceğim.Kesinlikle tavsiye ederim öğrenmenin yaşı yok hele böyle güzel fırsat varken,bu kadar pahalılar varken Öğretmenler sadece bağlama kursu için söylemiyorum. Halk Eğitimi gerçekten çok değerli bir okul. Değerini bilsek, emek versek bize öğretemeyecekleri bir okul. “Bu yaştan sonra çok eleştiri aldık. çok kişi ama biz çok mutlu ilerliyoruz inşallah hocamız da bizden memnundur. Çok keyif alıyoruz, burada olmaktan çok mutluyuz. Hem sağlık hem de memnuniyet açısından bana çok şey kattı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu