Haber

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak: Akdeniz’in yükselişi devam edecek

Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Merkezi Hükümet ile yerel düzeyde kurduğumuz iş birliği sayesinde Akdeniz yükselişe geçti ve yeni dönemde de bu yükselişin hızla ve kesintisiz devam edeceğine inanıyorum.”

Gültak, bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere Mersin’e gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile birlikte ‘topraktan geleceğe’ sloganıyla düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılında Üretim Zirvesi’ başlıklı toplantıya katıldı. Zirvenin ardından Bakan Yumaklı, Önder Gültak ve beraberindeki heyet, Akdeniz Belediyesi’nin klasik hale getirdiği balık şenliğiyle adı tüm dünyada anılan şirin balıkçı kasabası Karaduvar İlçesi’ne geçti.

“Akdeniz’i öne çıkarıyoruz”

Bölge ziyaretinde Akdeniz’deki 5 yıllık hizmet sürecine ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Başkan Gültak, “Karaduvar İlçemizin önemli deniz yollarının ortasında yer almasını sağlayacak Balıkçı Barınağı Projesi ile kapasitesi ve işlevselliği artacak, yapılacak değişiklik ve yeniliklerle artık daha büyük gemiler bu limana yanaşabilecek.” Öte yandan Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi sayesinde kadınların verimli topraklarımıza dokunduğu özel projelerimiz, tohum üretimimiz, gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz destekler, spor yatırımlarımız, gençlere yönelik mesleki eğitim projelerimiz İnsanları ve kadınları, istihdamlarını artıracak örnek projelerimiz ve daha birçok hizmetle Akdeniz’de “Onları ayağa kaldırıyoruz” dedi.

“Akdeniz’in kayıp yıllarını hizmetlerle taçlandırıyoruz”

Yerel yönetimler ile merkezi yönetim arasındaki iş birliğinin önemine değinen Başkan Gültak, “Merkezi hükümetimizle kurduğumuz güçlü iş birliği sayesinde Akdeniz ilçemizi hak ettiği yerlere kararlılıkla taşıyoruz. Kayıpları kurtaracağız. Hükümetimizin desteğiyle, vizyonumuz ve kararlılığımızla Akdeniz’in uzun yıllarını çalışma ve hizmetlerle tamamladık.” Akdeniz’i siyasetiyle taçlandırıyoruz. Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrili en güzel millet bahçesi olan Karaduvar Sahil Düzenlemesi ve adım adım büyüyen Akdeniz’in ilk ve tek kentsel dönüşüm projeleriyle Akdeniz’i hak ettiği zirveye taşıyoruz. Hiç kimse onu daha önce hapsolduğu kabuğun içinde tutamaz. “dedi.

“Yine barış, huzur ve kardeşlik kazanacak, geleceğe yolculuğumuz devam edecek”

Yeni dönemde Akdeniz’de hizmet ve projelerle hayatın her alanında öne çıkacaklarının altını çizen Başkan Gültak; “Akdeniz’e gösterdikleri özel ilgi ve destekten dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, değerli bakanlarımıza ve değerli milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de Akdeniz’in geleceğe yolculuğu tarihi yatırımlarla kesintisiz ve hızlı bir şekilde devam edecektir. Akdeniz’de barış tekrar tekrar, “Kardeşlik ve barış kazanacak. Akdeniz’de çocuklar, gençler ve kadınlar yine kazanacak. Akdeniz’de kaybeden olmayacak, hepimiz kazanacağız” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu