Haber

Adım Adım Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın “Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” için başlattığı seferberlik meyvelerini vermeye devam ediyor. Verimli toprakların her karışını üretim, merhamet ve katma maliyeti yüksek işlerle buluşturmak için başlatılan girişim ve vakıflar sonucunda bölgenin en büyük Tıbbi Aromatik Bitki İşleme Tesisi faaliyete geçmek için gün sayıyor.

Temelleri Koşuboğazı Mahallesi’nde atılan Uludağ Agro Tıbbi Aromatik Bitki İşleme Tesisi, tarımsal üretimi ve eser çeşitliliği yüksek olan Mustafakemalpaşa için bir vizyon olma yolunda yükseliyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) alınan 55 hibe ile kurulan tesisin hummalı bir çalışmayla Mayıs ayında açılması hedefleniyor. Yılın 12 ayı hizmet verecek tesis, ilçede binlerce kişiye istihdam sağlayacak.

Tarımsal kalkınma projeleriyle örnek çalışmalara imza atan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar döneminde hayata geçirilen Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, ilçede hem yeni gelir kaynağını hem de eser çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürürken, İlçedeki üreticiler katma değeri yüksek çeşitli işler yapıyor.

Tıbbi aromatik bitkiler sayesinde ilçede özellikle kadınlara yönelik istihdam edilen tıbbi aromatik bitkiler, pazar sorunu yaşamadan temelleri atılan Uludağ Agro Tıbbi Aromatik Bitki İşletme Tesisi’nden dünya pazarına gönderilmeye hazırlanıyor. Mustafakemalpaşa Koşuboğazı Mahallesi’nde kurulan bu tesis sayesinde ilçe üreticilerine tarımda dünyanın kapılarını aralaması amaçlanıyor.

İlçeye vizyon katacağını söyleyen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Bursa’nın ilçelerinin ortasında en geniş yüzölçümüne sahip, doğası ve verimli toprakları ile ünlü bir mahallenin oğlu Belediye Başkanı olarak görevine devam ediyor. 100 yıllık belediyecilik tarihinde bir ilk olarak Tarım Hizmetleri Müdürlüğümüzle üreticilerimize kazandıracağız.Tarımda temel olarak rekorlar kırdık.Atıl yerleri değer katarak ülke ekonomisine büyük katkı sağladık. Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulumuzda Tıbbi Aromatik bahçemiz, toprak analiz üssümüz ve özel eğitimlerimiz.Üreticilerimizin yanı sıra kadın üretici sayımızı hızla artırarak ek gelir kaynağı elde etmelerini sağladık.Ülkemizde kurulacak bu tesis sayesinde ilçesi ile üreticilerimiz ilaç ve kozmetik branşının önde gelen firmalarına doğal ürünlerini deneyimlemeden hızlı bir şekilde pazarlayabileceklerdir. pazar yeri sorunları. Bu entegre tesisin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. ” ifadesini verdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu