Haber

ABD’li John Bolton’dan Türkiye’ye İsveç’in NATO üyeliğine karşı skandal sözler

Terörle mücadelede gerekli adımları atmayan, Kuran tahrikiyle infial yaratan İsveç’in NATO üyeliğini onaylamayan Türkiye hedef tahtasına kondu.

BOLTON YİNE SAHNEDE

Batı medyasında ve art niyetli kuruluşlarda “Türkiye’yi NATO’dan çıkarın” söylemleri arttı. Benzer bir açıklama da ABD’nin şahin siyasetçilerinden ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’dan geldi.

TÜRKİYE’NİN NATO’DAN DIŞLANMASINI İSTEDİ

İsveç basınına açıklamalarda bulunan Bolton, Türkiye’nin S-400’leri satın almasını ve İsveç’in tavrını gerekçe göstererek Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasını talep etti. Bolton, Türkiye’yi İsveç ve Finlandiya’nın NATO sürecini sabote etmekle suçlayan açıklamasında, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasını tavsiye etti.

“NATO’YU DURDURARAK YENİDEN KURABİLİRİZ”

Bolton, “Uluslararası hukukun ‘şartlar olmadığı sürece’ unsuru hemen hemen her şeye izin verir. NATO’da yer almak isteyip istemediklerine kendileri karar verebilirler veya NATO’yu dağıtıp yeniden kurabiliriz. Bunu çözmenin birçok yolu var.”

“YERİMDE OLSA SEÇİMLERE KADAR HİÇBİR ŞEY YAPMAZDIM”

Bolton, F-16’ların Türkiye’ye satış sürecine de değindi. “ABD Başkanı olsaydım Mayıs’taki seçimlere kadar hiçbir şey yapmazdım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu