Haber

7 Ekim’den bu yana ilk kez buluştular! Gazze zirvesinde İsrail’e ayet mesajı

İsrail 7 Ekim’den bu yana orduyla çatışan Lübnan’daki Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad el-Nahhale ve Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ile görüştü. Toplantıdan yayınlanan fotoğrafta duvarda Haşr Suresi’nin 14. ayetinin yer aldığı tablo dikkat çekti.

“SİZ ONLARIN BİRLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSUNUZ AMA KALPLERİ DAĞITILMIŞTIR”

Söz konusu ayette şöyle buyurulmaktadır: “Onların hepsi sizinle ancak müstahkem yerlerde ve hendeklerin arkasında savaşırlar. Kendi aralarındaki gerginlik ve çatışma çok şiddetlidir: Siz onları birlik sanırsınız ama kalpleri dağınıktır. Çünkü onlar aklını iyi kullanamayan insanlardır.” Şarkı sözleri dahildir.

“GERÇEK ZAFER İÇİN YAPILMASI GEREKENLER DEĞERLENDİRİLDİ”

Hizbullah’ın resmi Telegram hesabından dün yapılan açıklamada, Nasrallah’ın Nahhale ve Aruri ile üçlü görüşmesine ilişkin bilgi verildi. Görüşmede Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı “Aksa Tufanı” saldırısı ve Lübnan ile İsrail arasındaki çatışmalar ele alındı. Gazze Konusunda son gelişmelerin olduğu belirtildi. Açıklamada, “İsrail’in Gazze ve Filistin’e yönelik vahşi saldırısının durdurulması için direniş cephesinin bu hassas süreçte gerçek zafere ulaşması için neler yapması gerektiği değerlendirildi.” ifadeler kullanıldı.

7 EKİM’DEN BERİ İLK

Açıklamada ayrıca toplantıda gelişmelerin günlük olarak takip edilmesine ve sürekli uyum içinde kalınmasına önem verildiği belirtildi. Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail-Filistin çatışmasının başladığı 7 Ekim’den bu yana ilk kez Hamas ve İslami Cihad’ın üst düzey yetkilileriyle bir araya geliyor.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu