Haber

Adana’da petshop operatörlerini dolandırdığı iddia edilen 2 sanığa dava

Adana’da kuş yemi sattığı bahanesiyle petshop işletmecisinin 36 bin lirasını dolandırdığı iddia edilen iki sanık hakkında 10’ar yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

Dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen tutuksuz GA ve LE hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

GA ve LE hakkında “serbest meslek sahibini dolandırmak” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede, müşteki Ö.E’nin daha önce arkadaşı GA ile Gaziantep’teki evcil hayvan dükkanına 20 ton kuş yemi tedarik etmesi için görüştüğü, GA’nın bu konuda kendisini Adana’daki LE’ye yönlendirdiği belirtildi. .

Şikayetçi Ö.E. LE ile 36 bin liraya 20 ton kuş yemi için anlaştı, parayı verilen hesaba gönderdi, ancak sanık LE işi ​​teslim etmedi ve ardından sanıklar GA ve LE müşteki ile iletişimi kesti. Müşteki Ö.E.’yi doğruladığı belirtilen iddianamede, görüş birliği ile sanıkların “serbest meslek sahibini dolandırmak” suçundan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sanıklar LE ve GA, iddianamedeki ifadelerinde haklarındaki suçlamaları reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Cebeci Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu